فهرست اصلی

کوچینگ سرمایه گذاری

کوچینگ سرمایه گذاری چیست و چه کاربردی دارد؟ همه شما به دنبال راهی برای سرمایه گذاری و افزایش در آمد هستید که برای این کار یا باید دوره های آکوزشی را بگذرانید و به صورت مستقیم نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنید یا در صورت نگذراندن دوره های تخصصی به سراغ نماینده های خود بروید و فرد یا مجموعه ای را انتخاب کنید که به واسطه آنها بتوانید سرمایه گذاری کنید. اما آیا همه سرمایه گذاری در این مواردی که بیان کردم خلاصه می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر روشی وجود دارد به نام کوچینگ سرمایه گذاری که به کوچینگ مالی یا ثروت نیز شهرت دارد. در این روش یک مربی کوچینگ یا یک هدایت کننده ثروت به شما راه های مختلف کسب در آمد یا سرمایه گذاری را آموزش نمی دهد.

کوچینگ سرمایه گذاری

اگر بخواهیم در یک جمله به شما در خصوص این نوع هدایت ثروت بگوییم این است که در این روش مربی به شما کمک می کند که با استفاده از راه کار های مختلف الگو های ذهنی خود را تغییر دهید. به این ترتیب شما خودتان می توانید با تغییر در الگو های ذهنی و فکری خودتان نسبت به کسب و کار و منابع مالی تان به سمت در آمدی حرکت کنید که می خواهید به آن برسید. اما اینکه این کار چگونه صورت می گیرد موردی هست که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.  

در حقیقت این الگو های ذهنی و نگرش های ما هستند که می توانند نحوه حرکت ما را به سمت ثروت تعیین کنند. در حقیقت ذهن ما می تواند ما را ثروت مند کند و یا فقیر کند. این ذهنیت و نگرش ما است که تعیین کننده ترین عامل در خصوص نوع رشد ما در شرایط اقتصادی مختلف است. در مبحث کوچینگ سرمایه گذاری و مالی شما همان عملکرد را دارید اما تنها ذهنیتتان دچار تحولات گسترده ای می شود. برای آنکه بتوانید عمکلرد خود را نیز تغییر دهید باید حتما در دوره کوچینگ عملکرد نیز شرکت کنید.

با نام بردن از کوچینگ عملکرد متوجه شدیم که کوچینگ دارای انواع مختلفی است که کوچینگ در زمینه ثروت و در زمینه سرمایه گذاری یکی از انواع آن می باشد. اما این نوع کوچینگ نسبت به سایر انواع آن کمتر شناخته شده است. چرا که کوچ کردن در زمینه عملکرد و همچنین در زمینه کسب و کار به دو دلیل بیشتر مورد توجه قرار داشته است. یکی آن که در این دو مدل از کوچینگ افراد گمان می کنند که می توانند با سرعت بیشتری به بازدهی برسند. دوم آنکه به دلیل ساده تر بودن این نوع از کوچ ها تبلیغات بیشتری بر روی آنها شده است.

کوچینگ سرمایه گذاری

کوچینگ مالی به درد چه کسانی می خورد؟

در صورتی که شما بنا به هر دلیلی تجربه انجام سرمایه گذاری هایی را دارید که موفق نبوده و با شکست های مختلفی رو به رو شده است یعنی بخش زیادی از سرمایه های خود را از دست داده اید و سرمایه های خود را هدر داده اید. این یک اتفاق بسیار بد می باشد. اما این مسئله برای شما می تواند دو جنبه مختلف داشته باشد. یکی آن که شما دیگر تمایلی به سرمایه گذاری ندارید و یکی آنکه مانند قمار در یک دور باطل بیفتید و مدام دست به سرمایه سوزی بزنید به امید رسیدن به سرمایه گذاری موفق. در این حالت پیش از آنکه به صورت کلی دلسرد شوید و یا مجددا اقدام بخ سرمایه گذاری کنید باید دوره کوچینگ سرمایه گذاری را بگذرانید.

چرا در این حالت بیش از سایر حالت ها و بیش از سایر افرادی که تا کنون سرمایه گذاری نکرده اند به کوچینگ مالی و ثروت نیاز دارید؟ به این دلیل که شما نمی توانید بدون داشتن ذهنیت درست در خصوص ثروت و بدون داشتن یک ذهنیت ثروتمند و برنده به موفقیت برسید. در این حالت هم ذهنیت قبلی شما به قدر کافی برنده نبوده است که منجر به شکست شده و هم بخاطر شکست های پیاپی ذهنیت شما منفی تر هم شده است. پس شما در این حالت به کوچینگ سرمایه گذاری و تغییر الگو های ذهنی نیاز دارید تا بتوانید ذهن خود را پیش از هر چیزی ثروتمند کنید.

کسانی که هیچ استراتژی برای رسیدن به ثروت ندارند

از دیگر از افرادی که کوچینگ مالی به درد آنها می خورد و می تواند موجب ایجاد تحولات گسترده در آنها شود افرادی هستند که برای رسیدن به ثروت هیچ گونه برنامه و هیچ گونه استراتژی مشخصی ندارند. بی شمار هستند افرادی که معمولا به صورت روزانه به این فکر می کنند که ثروتمند شوند. راه های مختلفی را بررسی می کنند و رویاهای بسیار زیادی نیز دارند. بخش زیادی از زندگی خود را صرف فکر کردن به ثروت می کنند.

اگر از این افراد سوال شود که آیا شما برنامه یا استراتژی مشخصی برای رسیدن به ثروت دارید یا خیر؟ آیا می دانید باید برای تحقق رویاهای خود چه کار کنید و چگونه آغاز کنید؟ هیچ پاسخ روشن و واضحی برای شما ندارند. این در حالی است که برای ثروتمند شدن مهم ترین قدم و اصلی ترین مرحله این است که برنامه، راه کار و استراتژی مشخصی وجود داشته باشد و در غیر این صورت رسیدن به خواسته ها نمی تواند ممکن باشد. یکی از مهم ترین وظایف کوچینگ سرمایه گذاری این است که به شما در چیدن این برنامه ریزی و استراتژی می تواند کمک کند.

مزایای کوچینگ سرمایه گذاری

در حقیقت می توانیم بگوییم دو اصل مهم در ثروت مند شدن وجود دارد. دو موردی که می توانند به ما کمک کنند به سمت یک زندگی در رفاه حرکت کنیم که از لازمه های حرکت به سمت موفقیت محسوب می شوند. یکی داشتن یک ذهن موفق، برتر و ثروتمند است و دیگری داشتن یک برنامه ریزی، راه کار و استراتژی مناسب برای رسیدن به ثروت. کوچینگ مالی می تواند به شما کمک کند که شما به راحتی به سما این اهداف حرکت کنید.

در حقیقت مهم ترین مزایای استفاده از کوچینگ ثروت این است که این دو اصل مهم که لازمه موفقیت و رسیدن به ثروت محسوب می شوند را برای شما فراهم می کند. شما به این واسطه می توانید حرکت سریع تری را به سمت موفقیت داشته باشید. در نتیجه می توانید با میزان ریسک کمتر و با شانس موفقیت بالاتر اهداف خود را دنبال کنید و این محقق نخواهد شد مگر با داشتن ذهنی ثروتمند که ایده های حاصل از آن را در یک چهار چوب برنامه ریزی شده مدون هدایت می کند.

کوچینگ سرمایه گذاری

گام های کوچینگ سرمایه گذاری

مهم ترین و اصلی ترین اقدامی که در این نوع از کوچ ها اتفاق می افتد این است که افکار و احساسات شما را نسبت به مسائل مختلف مالی می تواند تغییر دهد. در دوره کوچینگ مالی و سرمایه گذاری شما با این مفهوم آشنا می شوید و این مفهوم را درک می کنید که پیش و همچنین بیش از آنکه چیزی در دنیای خارجی اتفاق بدهد و به حقیقت بپیوندد ابتدا آن چیز باید در ذهن شما و در درون احساسات و تفکرات شما رخ دهد و شکل بگیرد. همه چیز درون شما است این مفهوم می تواند زندگی شما به صورت کامل متحول کند و شما را به سمت موفقیت حرکت دهد.

پس اولین گام و مهم ترین گام در این دوره کوچینگ مالی و سرمایه گذاری این است که شما بیاموزید برای رسیدن به اهداف خود در زندگی که قطعا موفقیت رفاه و آرامش است ابتدا باید الگو های ذهنی خود را به شکل مناسبی در جهت رسیدن و موفقیت تغییر دهید. برای اینکه بتوانید این تغییرات را در خود به وجود آورید باید حتما از سطحی نگری در خصوص شناخت خود عبور کنید و به قسمت های درونی خودتان سفر کنید. این امر به شما کمک می کند شما به خود شناسی بیشتری برسید و درک بهتری از هستی خود داشته باشید.

بسیاری از عادت ها و رفتار هایی که ما داریم و اصلا به آنها توجهی نمی کنیم موانعی هستند که موجب می شوند ما به سمت موفقیت و به سمت اهدافمان یا نتوانیم حرکت کنیم و یا حرکتی کند و آهسته داشته باشیم. کوچینگ سرمایه گذاری به ما کمک می کند تمامی این رفتار ها را به درستی شناسایی کنیم، علل آنها را تشخیص دهید و بعد بتوانیم در گام بعدی رفتار های درست را شناسایی کنیم. سپس تنها باید رفتار های جدید و مناسب را با الگو های قدیمی و مخربی که وجود داشته و سلامت اقتصادی و حتی جسمانی ما را تهدید می کردند جایگزین کنیم.

چه کسانی به کوچینگ سرمایه گذاری نیاز دارند؟

اگر شما سرمایه کمی دارید و هنوز با مفهوم سرمایه گذاری رو به رو نشده اید پیش از آنکه بخواهید دوره های سرمایه گذاری را بگذارنید و به سراغ مشاور های مالی بروید برای آنکه بتوانید درک بهتری را نسبت به سرمایه گذاری داشته باشید و بتوانید الگو های ذهنی خود را تغییر دهید نیاز دارید که از کوچینگ مالی یا ثروت استفاده کنید. مشاوره های مالی برای افرادی کار آمد است که در واقع به ذهن ثروتمند رسیده و تمامی موانع را در این مسیر شناسایی کرده اند و توانسته اند الگو های ذهنی خود را شناسایی کنند و به موفقیت باور پیدا کنند.

به مشاوره نیاز داری؟

فرم مشاوره سرمایه گذاری

شبکه های اجتماعی

مجوز ها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://hossainazimi.ir/?p=49077