فهرست اصلی

چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه سرمایه گذاری کنیم ؟ این سوالی است که بسیاری از ما قصد انجام سرمایه گذاری داریم برایمان پیش آمده و نمی دانیم باید این کار چگونه و در چه بازاری انجام دهیم. سوال های بسیار دیگری این افراد وجود دارد که مربوط میشود به میزان ریسک ها و به میزان سودی که قرار است از این سرمایه گذاری به دست آورند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا به پاسخ تمامی این سوال ها برسیم. ابتدا به شما مهم ترین و موثر ترین بازارهایی که می توانید در آنها سرمایه گذاری کنید را معرفی کرده ایم. و شما می توانید در مطلب بهترین سرمایه گذاری این موارد را مطالعه کنید. در این بخش نیز به شما می گوییم که برای کسب موفقیت بیشتر باید چگونه سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه سرمایه گذاری کنیم

آنچه در این صفحه میخوانیم...

نحوه سرمایه گذاری صحیح

هدف ما از سرمایه گذاری رسیدن به خواسته ها و اهدافمان می باشد. اینکه بتوانیم منابع مالی خود را تبدیل به اموال و یا دارایی هایی کنیم که بتوانیم به واسطه افزایش نرخ ارزش آنها خودمان را در آینده از خطر تورم و چالش های مختلف نجات دهیم و بتوانیم ارزش سرمایه فعلی خود را حفظ و در نهایت ارتقا بدهیم. اما اگر ما تمامی اصول سرمایه گذاری را بشناسیم. بازار های مختلف را بدانیم و به خوبی با میزان نرخ ریسک و رشد همه آنها آشنا باشیم نکته مهمی وجود دارد که بدون توجه به آن سرمایه گذاری موفقی را تجربه نخواهیم کرد.

اگر ندانیم که باید چگونه سرمایه گذاری کنیم تقریبا می توانیم مطمئن باشیم که سرمایه گذاری ما با شکست رو به رو می شود و نمی توانیم به اهداف خود برسیم و این می تواند ترسناک ترین اتفاق برای ما باشد. چرا که نه تنها نمی توانیم از تورم پیش بیفتیم و آینده خود را تامین کنیم بلکه از تورم عقب می مانیم و حال و آینده خود را با چالش های بزرگی رو به رو می کنیم که بیرون آمدن از آنها بسیار دشوار می شود و امکان دارد شکست را برای ما به وجود آورد. بنابراین باید بدانیم پاسخ این سوال بسیار مهم است.

همه ما می دانیم که روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که هر یک شرایط خاصی دارند. تمامی این روش ها نیز می توانند در شرایط خود و بسته به اینکه چگونه این کار را انجام می دهیم مفید باشند. ما بر اساس تحلیل شرایط مختلف بازار ها، میزان بودجه ای که در اختیار داریم و بسیاری دیگر از عوامل می توانیم در موقعیت های مختلف یکی یا چند مورد از این انواع روش های سرمایه گذاری را انتخاب کنیم.

اصول سرمایه گذاری درست

در قدم اول اصول صحیح و درست سرمایه گذاری این است که تمامی گزینه هایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم. در این بررسی می توانیم نقاط قوت و ضعف هر یک را شناسایی کنیم. در این حالت می توانیم هر یک از این انواع را با شرایط و موقعیت کنونی خودمان مطابقت دهیم و مورد یا مواردی که با شرایط فعلی ما دارای سازگاری بیشتری هستند را انتخاب کنیم. سپس باید با دریافت مشاوره های لازم از افراد متخصص در این زمینه و با کسب اطلاعات و آگاهی کامل از سایر جوانب و تحلیل آینده اقتصادی سرمایه گذاری خود را آغاز می کنیم.

در این مرحله هست که این سوال برای ما پیش می آید که باید چگونه سرمایه گذاری کنیم. در ابتدا باید بدانیم معنای این سوال چیست؟ به صورت کلی ما دو روش اصلی برای سرمایه گذاری داریم. که این دو روش عبارت اند از:

سرمایه گذاری مستقیم

سرمایه گذاری غیر مستقیم

پس منظور ما از این سوال این است که با توجه به تمامی موارد و بررسی جنبه های مختلف باید به صورت مستقیم سرمایه گذاری کنیم یا به صورت غیر مستقیم؟ برای این کار باید ابتدا تفاوت های این دو نوع از سرمایه گذاری را به خوبی بشناسیم.

چگونه سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری مستقیم چیست؟

در این نوع سرمایه گذاری تمامی موارد و مارحل سرمایه گذاری توسط خود شما انجام می شود. همچنین مدیریت تمامی بخش های آن نیز به عهده خود شما می باشد. در این روش از سرمایه گذاری میزان دانش، تسلط و تبحر شما در شناسایی بازار و فرصت ها دقیقا عوامل تعیین کننده ای هستند که می توانند تعیین کنند شما به سود مناسبی دست یابید و یا این اتفاق به شکل دیگری همراه با زیان برای شما رخ دهد. برای مثال شما شخصا تصمیم می گیرید که در بازار بورس و ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید و خودتان این امر را نیز میدیرت می کنید.

سرمایه گذاری غیر مستقیم چیست؟

بر خلاف نوع مستقیم در این نوع سرمایه گذاری به جای شما نماینده شما اقدام به سرمایه گذاری و مدیریت آن می کند. نماینده شما در این زمینه می تواند یک فرد باشد که شما به دانش آن ایمان دارید و یا می تواند یک شرکت باشد که شما بر پایه تجاربی که دارد به آنها اطمینان می کنید. بیشتر در بازار بورس و ارز های دیجیتال از این روش استفاده می شود و تمامی مدیریت سرمایه شما را واسطه ها انجام می دهند چرا که میزان موفقیت سرمایه گذاری شما بر پایه دانش و مهرات و تسلط این افراد است و شما از میزان دانش آنها آگاه هستید.

با شناخت این موارد می توانیم راحت تر انتخاب کنیم که چگونه سرمایه گذاری کنیم؟ اینکه باید خودمان به صورت مستقیم اقدام کنیم یا به کمک واسطه ها این کار را انجام دهیم. برای اینکه تصمیم بگیریم باید کدام یک از روش ها را انتخاب کنیم باید میزان مهارت و تسلط خود را بر روی بازار های سرمایه گذاری بشناسیم. اگر با خود صادق باشیم می توانیم به راحتی متوجه شویم که چگونه سرمایه گذاری کنیم.

چگونه سرمایه گذاری کنیم

چگونه با پول کم سرمایه گذاری کنیم؟

حالا که میدانیم بازار های سرمایه گذاری چه هستند و چه روش هایی وجود دارد برای سرمایه گذاری و می دانیم که باید چگونه این کار را انجام دهیم، سوالی که مطرح است این است که اگر میزان سرمایه اولیه ما کم باشد باید چگونه این کار را انجام دهیم؟  در ابتدا باید بدانیم که چه بازار هایی ظرفیت این را دارند که ما را با میزان سرمایه کمتر بپذیرند. برای مثال با تحلیل بازارهای مختلف به این نتیجه رسیده ایم که سرمایه گذاری در ملک  سرمایه اولیه بالایی می خواهد.

بنابراین برای سرمایه گذاری با پول کم باید برویم سراغ بازار های دیگری که سرمایه اولیه کمتری می خواهند. برای مثال شما می توانید با میزان سرمایه کمتر وارد بازار بورس شوید. همچنین می توانید وارد ارز های دلاری نیز بشوید. برای مثال می توانید با خرید چند صد دلار کار خود را آغاز کنید و البته اینکه چگونه سرمایه گذاری کنیم با انتخاب خودمان است. اگر به شرایط ارز ها خودمان آشنا باشیم به صورت مستقیم به سراغ سرمایه گذاری می رویم.

نتیجه گیری در خصوص سرمایه گذاری با پول کم این است که پس از شناخت بازار های مختلف، آن دسته از بازار هایی را که به سرمایه کمتری دارند را شناسایی کنیم و سپس در بین آنها موردی را که با شرایط ما سازگار تر است انتخاب کنیم. برای کاهش ریسک و افزایش نرخ سود هم می توانیم با کارشناسان و مشاوران در این حوزه مشورت کنیم و بهترین روش ها را انتخاب کنیم.

چگونه در بورس و ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

دو نوع از روش های سرمایه گذاری که اغلب افراد می توانند به راحتی وارد آن شده و نسبت به سرمایه گذاری در آن اقدام کنند بورس اوراق بهادار و ارز های دیجیتال هستند. البته از حیث میزان سرماایه اولیه با نرخ ریسک کم و حاشیه سود خوب این دو بازار با یکدیگر متفاوت هستند. بهترین نوع سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال خرید بیت کویین می باشد که سرمایه اولیه بسیار بالایی را می خواهد. در حالی که شما می توانید با میزان سرمایه اولیه بسیار کمتر در بازار بورس وارد شوید.

همچنین این دو بازار از حیث مستقیم و غیر مستقیم بودن سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت هستند. ما میدانیم که باید در بورس چگونه سرمایه گذاری کنیم، به راحتی با ثبت نام در بورس و انتخاب یکی از کارگذاری ها بر اساس تحقیقاتی که می کنیم می توانیم وارد بازار معاملات شده و اقدام به خریداری سهام کنیم که البته معمولا این کار را به صورت غیر مستقیم انجام می دهیم چرا که متخصصان و مشاوران بازار بورس می توانند میزان ریسک ما را کاهش دهند.

اما در بازار ارز دیجیتال معمولا این خود ما هستیم که به صورت مستقیم نسبت به سرمایه گذاری اقدام می کنیم. زمانی که توانایی کافی برای خرید بیت کویین را داریم به راحتی خودمان از تصمیم می گیریم و ارز دیجیتال مورد نظر خودمان را تهیه و خریداری می کنیم. البته در نهایت باید به شما بگوییم اگر شما سراغ سایر ارز های دیجیتال بروید که میزان سرمایه اولیه کمتری می خواهد باید به صورت غیر مستقیم سرمایه گذاری کنید چرا که در این نوع بازار ها شما باید نرخ ریسک خود را به کمک کسانی که نوسانات را به خوبی شناسایی می کنند کاهش دهید. خودتان از میزان رشد و افت این بازار ها و این نوع ارز های دیجیتالی نمی توانید با خبر باشید.

به مشاوره نیاز داری؟

فرم مشاوره سرمایه گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://hossainazimi.ir/?p=49049