فهرست اصلی

آموزش سرمایه گذاری

آموزش سرمایه گذاری چه قدر در کاهش نرخ ریسک و افزایش میزان نرخ سود دهی می تواند موثر باشد. مهم ترین دغدغه ای که در بین همه افرادی که می خواهد سرمایه گذاری کنند میزان نرخ ریسک و سود می باشد. هر چه بتوانیم در این خصوص بهتر عمل کنیم می توانیم امید وار باشیم که نتیجه بهتری را نیز به دست آوریم. این دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن هستیم و باید سعی کنیم به آن برسیم. چرا برخی از افراد ترجیح میدهند که سرمایه گذاری غیر مستقیم انجام دهند؟ دلیل مهم این اقدام این است که در این حالت می توانند نرخ سود خود را افزایش دهند. اما اگر شما دوره آموزش سرمایه گذاری را بگذرانید می توانید خودتان به صورت مستقیم برای سرمایه گذاری اقدام کنید و از افراد و دیگر شرکت ها به صورت مستقل عمل کنید.

مزایای سرمایه گذاری مستقیم

در ابتدا برای آنکه بتوانیم به میزان اهمیت گذراندن دوره های آموزشی در حوزه سرمایه گذاری پی ببریم باید بدانیم که گذراندن این دوره ها می تواند برای ما چه مزایایی داشته باشد. همان طور که بیان کردیم یکی از مزایای مهم گذراندن دوره های مختلف آموزشی در حوزه سرمایه گذاری این است که شما می توانید به صورت مستقیم وارد سرمایه گذاری شوید. اما این موضوع مهم است که خود سرمایه گذاری مستقیم می تواند تا چه اندازه برای ما دارای اهمیت باشد و چه مزایایی را برای ما در پی دارد.  

قبل از بررسی مزایای این نوع از سرمایه گذاری باید به شما بگوییم که در صورت عدم داشتن آگاهی و دانش بالا نسبت به بازار های سرمایه گذاری، انجام این کار به صورت مستقیم می تواند موجب بروز یک شکست بزرگ و غیر قابل جبران شود. داشتن آگاهی برای انجام چنین کاری شرط اصلی می باشد و در غیر این صورت بهتر است که شما به سرمایه گذاری غیر مستقیم بپردازید. بسیار خوب برویم به سراغ بررسی مزایای این نوع سرمایه گذاری و آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

آموزش سرمایه گذاری

استقلال مدیریتی

یکی از مهم ترین مزایای این نوع سرمایه گذاری که تنها با گذراندن دوره آموزش سرمایه گذاری به دست می آید این است که شما استقلال مدیریتی بر روی سرمایه خود دارید. می توانید بر اساس شرایط متخلف در هر زمان که بخواهید تغییراتی را برای ایجاد شرایط بهتر در نوع سرمایه گذاری خود به وجود آورید و می توانید تمامی خواسته های خود را به دست آورید.

در این حالت شما می توانید در زمان دلخواه و بدون واسطه در زمانی کوتاه نسبت به افزایش سرمایه یا کاهش سرمایه خود در حوزه ای که انتخاب کرده اید اقدام کنید. همچنین می توانید تصمیم بگیرید که در چه زمانی سرمایه گذاری را متوقف کرده و یا از بازازی خارج شده و به سمت بازار دیگری حرکت کنید. در حالی که در نوع سرمایه گذاری غیر مستقیم این اتفاق ممکن از به سختی رخ دهد و یا در شرایطی اصلا تا زمان پایان دوره تعیین شده توسط واسطه ها این اتفاق رخ ندهد.

شناسایی بازار های مختلف مطابق با شرایط کنونی

از دیگر مزایایی که در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد این است که شما با گذراندن دوره آموزش سرمایه گذاری می توانید به راحتی بازار ها را شناسایی کنید. از آنجایی که هیچ کس به طور دقیق تری نسبت به شما نمی تواند شرایط شما بسنجد پس در صورت داشتن آگاهی و تسلط کافی بر انواع سرمایه گذاری می توانید دقیقا نوع سرمایه گذاری مستقیمی را بر اساس شرایط خودتان انتخاب کنید و سپس به سمت انجام آن و مدیریت سرمایه خود اقدام کنید.  

آموزش سرمایه گذاری

افزایش میزان موفقیت در سرمایه گذاری

در نهایت می توانیم بگوییم که شما با گذراندن دوره آموزش سرمایه گذاری نرخ سود خود را افزایش دهید. با توجه به اینکه تمامی مواردی که در حوزه سرمایه گذاری را شناسایی کرده اید، به خوبی می توانید تحلیل های بازار ها را انجام دهید و می توانید بر اساس آنچه در اختیار دارید و با توجه به مهارت هایی که دارید می توانید میزان موفقیت خود را افزایش دهید.  

افزایش میزان موفقیت در سرمایه گذاری به این معنا است که شما می توانید نرخ سوددهی خود را با استفاده از تکنیک های کاهش ریسک افزایش دهید و در نتیج منابع مالی خود را به دارایی هایی اختصاص دهید که می توانند آینده بسیار روشن تری را برای فراهم کنند. این مسئله موجب می شود شما نسبت به نرخ رشد تورم شرایط بهتری داشته باشید و میزان ریسک از دست رفتن سرمایه خود را کاهش دهید.

بسیار خوب تا به این بخش متوجه شدیم که مهم ترین مزیت ما در صورت گذراندن دوره آموزش سرمایه گذاری استقلال فردی می باشد و میزان موفقیت بسیار بالاتری که می توانیم به دست آوریم.  اما ما قصد داریم در ادامه این مطلب سوال بسیار مهمی را مطرح کنیم. با ما همراه باشید تا با طرح این سوال و پاسخ به آن شما را به تمامی جنبه های آموزش دوره های مختلف حوزه سرمایه گذاری بیشتر آشنا کنیم.

آیا آموزش سرمایه گذاری کلی است یا می توانیم آموزش های مربوط به هر بازار را جداگانه ببینیم؟

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که در صورت گذراندن یک دوره آموزشی آیا دیگر تسلط کافی برای سرمایه گذاری در هر بازاری را داریم یا باید برای هر بازار به صورت جداگانه ای دوره های آموزشی اختصاصی را بگذرانیم. در کل می توان دوره های آموزشی را به دو دسته تقسیم بندی کرد. در نوع اول آموزش شما بر اساس اصول مشترکی که در سرمایه گذاری های مختلف وجود دارد و همچنین مفاهیم مشترکی که در تحلیل ها و شناسایی شرایط بازار ها وجود دارد می توانید آموزش های لازم را ببینید. پس از طی این دوره های شما توانایی این را دارید که هر بازاری را به صورت کلی مورد تحلیل قرار دهید و با ریسک ها و سود های هر نوع از سرمایه گذاری ها آشنا شوید. اما در نوع دوم دوره آموزش سرمایه گذاری شما وارد بخش های جزئی تر می شوید.

به این معنا که شما نحوه سرمایه گذاری در یک بازار خاص را شناسایی می کنید. تمامی جوانب و تمامی مزایای آن بازار و همچنین نحوه تخصصی تحلیل این بازار را شناسایی می کنید. اگر بخواهیم بگوییم که کدام یک از این دوره ها می تواند برای شما مفید تر باشد باید بگوییم که شما در ابتدا باید دوره آموزش کلی را ببینید و سپس باید به سراغ مطالعه و تحقیق بر روی بازار های تخصصی بروید. اگر شما به صورت کلی آموزش ببینید می توانید در تمامی بازار ها با نرخ ریسک کمتر وارد شوید و اگر به صورت تخصصی دوره ای را ببینید دیگر نمی توانید در خصوص تمامی بازار ها اظهار نظری کنید ولی در خصوص یک بازار می توانید تمامی جنبه ها را با جزئیات بسیار زیاد بشناسید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

 

دوره آموزش سرمایه گذاری در بورس

در این بخش قصد داریم به صورت خلاصه در خصوص یکی از دوره های تخصصی به شما توضیح دهیم. برای مثال شما می توانید دوره آموزش سرمایه گذاری در بورس را بگذرانید. گذراندن این دوره های آموزشی به شما کمک می کند که با تمامی جنبه های این بازار به صورت حرفه ای و تخصصی آشنا شوید. در این صورت شما می توانید نرخ موفقیت خود را در این بازار افزایش دهید. اگر چه نمی توانید مشاور خوبی برای تمام سرمایه گذاران باشید اما بدون شک بهترین مشاور برای تمامی افرادی خواهید بود که قصد دارند در بورس سرمایه گذاری کنند.

شما در این دوره ها علاوه بر آشنایی با مفاهیم کلی سرمایه گذاری به تمامی جنبه های این بازار آشما می شوید. می توانید تحلیل های بسیار دقیق تر و کامل تری را در مورد این بازار ارائه دهید و می توانید آینده این بازار را به صورت تخصصی دنبال کنید. بگذارید برای شما یک مثال بزنم. در زمان افزایش استقبال از بورس یک فردی که دوره آموزش سرمایه گذاری را دیده است به شما توصیه می کند برای مدت مشخصی و با چه میزان احتیاط هایی وارد بازار بورس شوید.

اما کسی که دوره آموزشی تخصصی سرمایه گذاری در بازار بروس را گذرانده است به شما می گوید در صورت منفی شدن سهام تا چه درصدی از مبلغتان اقدام به فروش کنید. فرض کنید نفر اول به شما می گوید به محض منفی شدن شروع به فروش کنید و در صورت رشد سهام آن را حفظ کنید. اما کسی به صورت تخصصی این بازار را می شناسد به شما توصیه می کند زمانی که پانزده درصد میزان سرمایه شما افت کرد دیگر بازدهی ندارد و آن زمان به فروش برسانید و در این شرایط پس از کسب سودی معادل بیست درصد به فروش سهام اقدام کنید و منتظر رشد پنجاه تا صد در صدی نمانید. چرا که این شخص به صورت تخصصی می داند که شما در چه بازه هایی می توانید سود ببرید و در چه بازه هایی امکان دارد زیان کنید.

تصمیم به اینکه در صورت چه میزان سود و چه میزان زیان نسبت به فروش اقدام کنید فقط و فقط می تواند حاصل تخصص حرفه ای در این حوزه باشد. به همین دلیل گذراندن دوره آموزش سرمایه گذاری در بروس می تواند به شما کمک کند به صورت تخصصی این بازار را شناسایی کنید.

به مشاوره نیاز داری؟

فرم مشاوره سرمایه گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://hossainazimi.ir/?p=49059